Štíhlá výroba

Audit Lean production

V dnešní době se setkáváme ve firmách se situací, kdy zaměstnanci nebo management již zavedli některé nástroje štíhlé výroby. Velice často je situace taková, že zavedené nástroje nejsou vhodně vybrány, nefungují jak by měli, netvoří funkční celek a díky tomu přidávají lidem práce. Toto vše vede k jejich postupnému rozpadu. Ve firmě tak dochází k frustraci a pochybnostech o smyslu štíhlé výroby.

Z výše uvedených důvodů je dobré, provést ve společnosti audit. Díky tomuto se zjistí, co ve firmě z hlediska štíhlé výroby bylo zavedeno, jakým způsobem a hlavně jak dobře plní svojí funkci.

Audity jsou dle zaměření a požadavků zákazníka uzpůsobeny obsahově i časově.

 

Jejich typická skladba je:

  • Strukturované pohovory s managementem zaměřené na dlouhodobou strategii případně vizi firmy a systém řízení celé firmy.
  • Strukturované pohovory s vedoucími na všech úrovních zaměřené na fungování a řízení procesu za které jsou tito pracovníci zodpovědní. Součástí je také rozbor personálního obsazení, úrovně znalostí z hlediska vykonávaných funkcí tak i z pohledu štíhlé výroby a zlepšování.
  • Sledování reálných pracovních postupů (výrobních, logistických, administrativních). Zde se pomocí metod sledování práce zaměřujeme na zjištění kolik pracovního času je věnováno přidávání hodnoty produktu firmy a kde jsou potenciály pro zvýšení produktivity pracovníků.
  • Výstupem auditu je komplexní zpráva pro vedení. Ve zprávě jsou přehlednou formou prezentovány výsledky měření a navrženy možné postupu zlepšení spolu s doporučením, případně ukázkou, pro zavedení metod štíhlé výroby.
  • Následuje workshop s managementem a ostatními pracovníky, kde na základě zprávy volíme tu nejlepší strategie pro zavedení změn a zlepšení.
Aktuality

6 Lean školení pro rok 2023

Úspěšný soubor školení bude otevřen i v roce 2023. Již nyní se můžete přihlásit a získat zajímavé slevy. Školení budou od března 2023 a vždy jedno téma měsíčně. Přihlášky zde

číst více

LEANAŘI 2023

Krize jako výzva a příležitost. Zjistěte, jak se připravit na těžší časy. Díky LEAN. Seznamte se a diskutujte s profesionály z oboru lean managementu a čerpejte know how od těch nejlepších. 2. 3. 2023, BRNO Průlomová konference díky unikátnímu formátu, který vás...

číst více
Aktuality

6 Lean školení pro rok 2023

Úspěšný soubor školení bude otevřen i v roce 2023. Již nyní se můžete přihlásit a získat zajímavé slevy. Školení budou od března 2023 a vždy jedno téma měsíčně. Přihlášky zde

číst více

TechStream

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer pellentesque augue quis velit pulvinar iaculis. Suspendisse ultrices vestibulum velit, sollicitudin feugiat libero pellentesque sed. Suspendisse volutpat tortor sit amet arcu sollicitudin viverra. Suspendisse potenti. Vestibulum egestas, ex ut feugiat efficitur, quam ante bibendum est, nec blandit ante metus eget augue. Suspendisse ipsum nunc, viverra sodales porttitor vel, iaculis sit amet odio. Quisque viverra fermentum metus, a mattis augue faucibus sed. Aenean eget faucibus risus. Aenean tristique magna ac interdum congue. Nullam at lacus ultricies, efficitur enim commodo, gravida est. Maecenas imperdiet luctus tincidunt. Nunc dignissim suscipit congue.

Jorden Acevedo
TechStream

Truvisory

Aenean in augue at elit condimentum congue nec sit amet mi. Sed sed mi blandit, auctor libero id, auctor elit. Nunc sit amet neque quis enim auctor hendrerit. Nunc vulputate purus ac magna mollis porttitor. Phasellus imperdiet feugiat lorem a porta. Donec eu purus eu justo dignissim blandit. Donec risus orci, fermentum non nunc et, auctor vulputate elit. Fusce tempor placerat ex quis mattis. Duis tempus justo eros, id rhoncus tellus viverra ac. Sed semper justo ex, ut dapibus nulla eleifend ac. In hac habitasse platea dictumst. Donec sollicitudin tempus ex non varius. Phasellus iaculis posuere odio vitae ultrices.

Paul Underwood
Truvisory

V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat.

14 + 1 =

Kontaktní informace:

Lean Industry s.r.o.
Brno / Czech Republic
+420 731 144 859
info@leanindustry.cz

IČO: 06262295
DIČ: CZ06262295